Poznaj perełkę Morza Czarnego, czyli ukraińską Odessę!

Secesyjne zabudowania i piękne plaże, to właśnie tym zachwyca Odessa na Ukrainie. To trzecie co do wielkości miasto na Ukrainie, położone nad Morzem Czarnym, które przyciąga turystów z całego świata. Wszytko dzięki temu, że jako kurort wypoczynkowy, zapewnia dokładnie to, czego oczekują odwiedzający – słońce, plaże, dostęp do morza, ale również doskonałe hotele i liczne atrakcje, a przede wszystkim tętniący życiem klimat. Jednak to nie wszytko, to miejsce o wyjątkowej historii, pięknych zabytkach, licznych, bogato zdobionych świątyniach, klimatycznych uliczkach, co z kolei sprawia, że chętnie przyjeżdżają tu również Ci, którzy, kochają poznawać nowe miejsca i ich historie. Zdecydowanie to miasto, w którym, każdy znajdzie coś dla siebie.

Punktami obowiązkowymi dla wszystkich turystów, są monumentalne Schody Potiomkinowskie, które są symbolem miasta, a znajdują się w połowie bulwaru nadmorskiego, a także Kolumnada przy Pałacu Woroncowa. Jeśli chodzi o zachwycające zabytki, na pewno do nich należy Teatr Opery i Baletu, to neobarokowy budynek, który wywiera ogromne wrażenie zarówno od zewnątrz, jak i w środku. Po za tym warty uwagi jest między innymi plac katedralny z Soborem Przemienienia Pańskiego, a także pałac Woroncowa, czy tez pałac Potockich. Wspaniały przykład miejskiej architektury Odessy oddaje Hotel „Pasaż”, który pełni między innymi funkcję pasażu handlowego. Najbardziej znana i reprezentacyjna ulica Odessy, to Deribasowska stanowiąca miejsce spotkań, wypełniona barami, kafejkami, restauracjami i licznymi sklepami.

Wycieczki http://wycieczkiweuropie.pl/ do Odessy, stają się co raz bardziej popularne, a co ważne nie muszą być kosztowne. Podróżować można tam, za pośrednictwem biura podróży, jak i bez problemu na własną rękę. Z Polski, do Odessy przedostaniemy się pociągiem, samochodem, a od niedawana również zostały w tym kierunku uruchomione linie lotnicze. To miasto, które powinno mieć dla nas wyjątkowe znaczenie, ponieważ znajdziemy w nim wiele akceptów polskich. Należą do nich choćby dom i pomnik Adama Mickiewicza oraz ulica Lecha Kaczyńskiego. Niewątpliwie w tym magicznym ukraińskim mieście atrakcji, jest jeszcze więcej, o czym najlepiej przekonać się osobiście.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz